Fotogaléria

Kereked Ifjúsági Kupa 2022, Csopak, Maďarsko 20.-22.05.2022

Deväť slovenských optimistov cez víkend zabojovalo na pretekoch Maďarského pohára v Csopaku, v konkurencii 110 pretekárov. Medzi najlepšími desiatimi pretekármi skončil Oliver Brestovský z klubu YC Limar. Naši mladí jachtári odjazdili 7 rozjázd vo veľmi premenlivom vetre severozápadného smeru s intenzitou od 2 do 12 m/s. Náročné podmienky ich opäť posunuli vpred v ich jachtárskom umení. Tí mladší potešili svojou bojovnosťou a odhodlaním sa venovať starším pretekárom. Súťaženie bolo emotívne, plné napätia, radosti, ale aj sklamania. Tešíme sa na ďalšie výzvy...

Viac »

SEEOOC 2022 South East European Open Optimist Cup Palic, Srbsko , 6.-8.máj 2022

Prvý májový víkend sa naši pretekári lodnej triedy Optimist zúčastnili tradičného a veľmi obľúbeného preteku SEEOOC v Srbsku - Palic. Najleší výsledok sa poradil zajazdiť Valike Kocanovej, ktorá skončila na 2.mieste v celkovom poradí, vyhrala dievčenskú kategóriu a taktiež i cenu Zoltana Nemetha (za víťazstvo v 1.rozjazde).
Za zmienku stojí, že všetky 3 prvé priečky v kategórii dievčat patrili reprezentantkám Slovenska, za YC LIMAR 1.miesto - Valika Kocanová a 3.miesto - Lívia Holešová, taktiež aj výsledok Juraja Vozára, ktorý skončil v celkovom poradí na 14.mieste a v kategórii mladší žiaci na 3.mieste. 
S radosťou taktiež oznamujeme, že náš klub YC LIMAR, získal 1.miesto v súťaži družstiev.
Gratulujeme všetkým za skvelé jazdenie a reprezentáciu klubu, Liptova a aj Slovenska.
... veľké poďakovanie patrí aj domácim za starostlivosť a výborné pohostenie.

Viac »

SP Pohár Mládeže v VDG Šamorín 23.-24.apríl 2022

Prvý pretek SP -"Pohár mládeže" v Gabčíkove VDG Šamorín v sezóne 2022 je za nami. Aprílové bláznivé počasie sa potvrdilo do bodky ????. Sobotu na piesku (medziklubový volejbalový zápas) vystriedala 1 rozjazda na vode v slabšom vetre. Nedeľu si užili všetci pretekári ???? v silnejšom vetre a vlnách sa popasovali s ťažkými podmienkami a na začiatok sezóny si oprášili spomienky ako vylievať vodu a nespomaľovať. Každý kto jazdil v týchto podmienkach mal svoje malé víťazstvo za sebou. V triede Optimist kvelé 1.miesto Oliver a 3. miesto Zuzka a v neposlednom rade ďalší bojovníci, ktorí vydržali Lívia, Juraj a Adam. V triede LAR - ILCA 6 svkelé 3. miesto Jakub. Ďakujeme JK Tatran Bratislava za organizáciu preteku a tešíme sa na všetkých na L. Mare v júni.

Viac »

TECHNO293 & TECHNO293 PLUS 2022 EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 17.-23.apríl 2022 Cagliari, Sardínia, Taliansko

Koncom apríla sa v Cagliari na Sardínii  konali ME vo windsurfingu v triede Techno 293+
Naši chalani Leo Slosiar a Maťo Štefaničiak sa popasovali s podmienkami, ktoré doma nemajú šancu natrénovať a rozhodne neboli do počtu v silnej konkurencii !
Výsledky https://europeans2022.techno293.org/results/plus-men"

Viac »

Sailing Point Easter Regatta 2022, JK Pirat Portoroz, apríl 2022

Dnes sme ukončili 5 dňové sústredenie a Easter regatu v Slovinskom Portoroži so 17timi SVK OPT. Tohto podujatia sa zúčastnili reprezentanti, ale aj nastupujúca generácia mladých optimistov. Skvelé jarné počasie nám prialo počas sústredenia, ktoré bolo zamerané na štarty. O celý tím sa na vode starali @Matej Brestovský a @Peter Oršula. Počas regaty doplnil trénerské duo @Stefan Brestovský (AKA Dedo Pišta), ktorý zabezpečil na vode skupinu najmenších (Rookies). Ďakujeme za podporu rodičov na brehu a SZJ, že sa podarilo zorganizovať už v poradí tretie tohtoročné sústredenie pre SVK OPT.

Viac »

29er EuroCup Slovenia, Jadro Koper, apríl 2022

Sezónu 2022 otvoril slovenský 29er tím výborne obsadeným pretekom v slovinskom Koperi, ktorý patrí do seriálu EuroCup. Nekládli sme dôraz na výsledok, vzhľadom na 6 mesiacov výpadku v tréningu, spôsobeným počasím u nás doma. Posádky podali adekvátne výsledky odtrénovaným hodinám v tomto roku. Veľká spokojnosť vládne s tým, že posádky zmenili niektoré veci v technike, čo sa ukazovalo vo výsledkoch. Máme veľa podnetov do tréningu. Skvelé podmienky sme využili aj na výborný tréning pred samotnými pretekmi, kde sme využili výborný sparing v podobe slovinského, rakúskeho a nemeckého tímu a veľká vďaka patrí aj trénerovi Slovinska Sandy Deklevovi, za veľa cenných rád a postrehov.

Viac »

Opti Opening 2022, JK Pirat Portoroz, marec 2022

Uplynulé dva dni sme sa intenzívne venovali tréningu s trinástimi pretekármi SVK OPT v Slovinskom Portoroži aj spolu s @Maurizio Bencic. Dobré poveternostné podmienky a skvelý tím (na vode aj na brehu) nám pomohli sa pripraviť na regatu, ktorá tu dnes začína. Okrem skúsených pretekárov tu máme aj mladých nádejných pretekárov (Simon H., Gregor K. a Jerguš B.), čo naznačuje,  že aj v budúcnosti bude mať kto nadviazať a pokračovať v úspechoch a ďalšom rozvoji Slovenského jachtingu. Tréner Maťo B.

Viac »

BSC Birzebugga Regatta Malta 2022, február 2022

Na ostrove maltézkych rytierov. Dnes 15-18 knots a jazda okolo lodných kontajnerov...aj takéto bývajú výhľady v kluboch.
Sumár: Lívia, pódiové umiestnenia, noví kamaráti a jedna zrazená korytnačka, posledné dva dni za slabého vetra, aj taká bola BSC Birzebugga Regatta Malta 2022.

Viac »

OPT sústredenie, JK Pirat Portoroz, február 2022

Štyri dni sústredenia SVK OPT v Slovinskom Portoroži boli síce v slabom vetre, ale o to intenzívnejšie sme sa mohli venovať technike. Šestica pretekárov absolvovala prvé zimné sústredenie na vode zo série naplánovaných prípravných tréningov s podporou Slovenského zväzu jachtingu. Už o mesiac nás čaká ďalšie, ktoré bude spojené aj s prvým pretekom.

Viac »

Ocenenie jachtárov na Generálnom zhromaždení SZJ, január 2022

Ocenenie jachtárov na Generálnom zhromaždení SZJ a YC Limar opätovne na popredných miestach:
Lívia Holešová -  Najlepšia jachtárka v kategórii mladšie žiačky a zároveň aj druhé ocenenie Najlepšia jachtárka roka v kategórii ženy
Oliver Brestovský - Najlepší jachtár roka si v kategórii starší žiaci

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalšej sezóny!

Viac »

Zima na Mare

Tento vikend z Martina, Bratislavy, Liptova aj Oravy sa Limaráci pustili sa do zimnej prípravy.
kialp, lyže, hokej a wellness pod ľadovým vodopádom. Dialo sa na Liptove všeličo.

Viac »

Portorož a Pula , december 2021

Od nedele trénujú pretekári YC Limar v Portoroži a pripravujú sa na ďalšiu sezónu. Záverom tejto prípravy bude St.Nicolas regatta v Pule.

Viac »

Jesenné kondičné sústredenie, október 2021

... nielen opťáci začali prvý deň jesenného kondičného sústredenia funkčnou diagnostikou.

Viac »

Halloween regatta 2021, JK Pirat Portoroz, október 2021

Helloween regata Portorož ????‍♀️????‍♀️????‍♂️- Simon Hruška vyhral chlapčenskú kategóriu Rookie ????, Oliver mastil taliankov a chorvátov a nakoniec 8. miesto celkove ???????? , Lívia a Valika 5 a 6 v dievčenskej kategórii, Jurko 5 v Cadetoch. Lili, Adel a Zuzu mali súťaž o najkrajšiu 720ku v poslednej rozjazde????‍♂️????‍♀️. Úžasná Sobota s 12 m/s a peknými vlnami a skvelá partia.

a nezabúdajme "V zdravom tele, zdravý duch!" ... alebo pred výkonom sa rozcvič podľa trénera Maťa (od 17 sekundy v akcii) :https://www.youtube.com/watch?v=cErmPeHqgSA

Viac »

BYC Kupa, Alsóörs, Balatoni Yacht Club, október 2021

Oliver super 5. miesto celkove na BYC Kupa !!!
Naši reprezentanti sa zúčastnili pretekov BYC Kupa v Maďarsku, ktorý usporiadal Balatoni Yacht Club. V prvý deň 130 pretekárov jazdilo v zamračenom počasí pri vetre 8-15 uzlov. Druhý deň bol slnečný s vynikajúcimi podmienkami, 10-18 uzlov vietor a vlnami. 6 rozjázd   rozhodlo, že sa 5 našich pretekárov prebojovalo do zlatej skupiny.
Dnešné finále - dve rozjazdy sa odjazdilo pri 7 stupňoch a daždi..
Lili ako 6. mladšie dievča na 44 mieste a Zuzka na 50. mieste sa potešila 3kou v 6.rozjazde. 
Tamarka s Adamom bojovali v striebornej skupine.

Viac »

Majstrovstvá Slovinska, Jadro Koper, september 2021

Cez uplynulý víkend sa naši reprezentanti zúčastnili Majstrovstiev Slovinska v Koperi. Za účasti viac ako 100 pretekárov z 5 krajín (SLO, ITA, MLT, HUN a SVK) sa naši pretekári pobili o skvelé umiestnenia: Oliver 4., Valika 21. (a 5. v dievčatách) 24. Tomáš, 56. Kristínka a tréner: Bresto ????. Pódium ušlo len o kúsok ????.

Viac »

Jesenná regata, september 2021

Diel 6. a posledný - Jesenná regata - Dievčatá sa mastili, každá vyhrala 1 rozjazdu - Tatranci pripravili krásny pretek, fazuľová polievka nevylepšila poveternostné podmienky na nedeľu, a tak 4 rozjazdy rozhodli o konečnom poradí Slovenského pohára.

Viac »

MMSR a VCS 2021 v jachtingu, VDG Yacht Centrum, Dunaj, Šamorín, 17.-19. september 2021

MMSR a VCS 2021 v jachtingu, VDG Yacht Centrum, Dunaj, Šamorín, 17.-19. september 2021

Viac »

Puchar Beskydow, Memoriál Zigmunda Lesniaka a Interpohár Zarzecze, 04.-05.september 2021

Puchar Beskydow, Memoriál Zigmunda Lesniaka a Interpohár Zarzecze, - 76 pretekárov. Skvelý víkend v Poľsku aj s úspešným záverom, okrem iného Gušo porazil 12 súperov, pomastil aj Laseristov . Bol najmladší účastník, ktorý odjazdil všetky rozjazdy a pohár si zaslúžil.

Viac »

Limar Cup, 31.júl-1.august 2021

... Limar Cup 2021 - vyzeralo to sľubne, žiaľ nepodarilo sa odjazdiť...

Viac »

Sústredenie Q a 29er na Liptovskej Mare, júl 2021

Aktuálne Q a 29er sústredenie na Liptovskej Mare... a fúka ????

Viac »

8th Optimist No Limit Match Race, Liptovská Mara, 25.júl 2021

8th Optimist No Limit Match Race, 1. miesto Matej Štefaničiak ⛵️ ... čo dodať ...SKVELÁ AKCIA AKO AKO VŽDY ... tešíme sa o rok :D

Viac »

Vítr a slunce, Černá v Pošumaví, ČR, 3.-6.júla 2021

Jachtklub Černá v Pošumaví náš 29er tím opäť privítal na preteku Vítr a slunce od 3.-6.júla 2021, pričom tento rok to bol taktiež jeden zo závodov série EuroCup.

Viac »

Majstrovstvá Európy v lodnej triede Optimist v Španielskom Cadize, jún 2021

Dnes sme dojazdili Majstrovstvá Európy v lodnej triede Optimist v Španielskom Cadize Na záver sa nám podarili aj pekné umiestnenia v rozjazdách, dievčatá v striebornej skupine jazdili v polovici fleetu. Oliverovi sa podarilo zajazdiť 2. a 4. miesto a na záver dostal ešte po dojazde do cieľa technickú penaltu za dotýkajúcu sa značku na plachte mierky na sťažni. Podmienky boli náročné, hlavne vlny, ale všetci naši pretekári bojovali až do konca naplno. Výsledky nájdete na https://2021europeans.optiworld.org/.../race-resultsall
 

Viac »
ArchívPrihlasovanie na preteky
Sign-up for regattas

 

 
Letné tábory základného jachtárskeho výcviku 2022

Chcete tráviť aktívne voľný čas na čerstvom vzduchu v objatí vetra, slnka a vody?
Vyskúšajte jachting na Liptovskej Mare.

Naši partneri